• HŠK Legends

• A opäť žiaci aj z našej školy, ktorí hrajú v hádzanárskom klube HŠK Legends s trénerkou Katkou Dubajovou, s prehľadom ovládli tentokrát Stupava cup 2024. Za našu školu sa turnaja zucastnili Maťo D.,Mário V., Sebi V., Artúr B., Adam U., Jurko S., Samko J., Agnes B.

• Tanečný piatok v ŠKD

• Tanečný piatok v ŠKD v nás ešte stále pulzuje. Atmosféra bola úžasná, skvelá hudba, smiech a nadšenie všade okolo.
              Spojila nás láska k dobrej hudbe a tancu. Možno je to skvelý tip aj pre vás na víkend. Prečo neskúsiť usporiadať podobnú tanečnú zábavu s priateľmi a s rodinou, alebo si len tak zatancovať doma?

Prajeme vám pekný víkend.
              Nezabudnite tancovať spolu s nami! 💃

• Celodenný výlet štvrtákov 🚌

• 13.5. si naši štvrtáci zo 4.A a 4.B naplno užili celodenný výlet. Najprv sme navštívili planetárium v Hlohovci, kde sme sa po rozprávke a svetelnej show bližšie pozreli na slnko. Odtiaľ sme zamierili na farmu do Kľačian, kde nás počas zaujímavého spoznávania sprevádzali ovečka Sára a pes Dona.

• McDonald's Cup 2023/2024⚽️

• Dňa 7.5.2022 sa naši mladší žiaci a žiačky 1.stupňa zúčastnili okresného kola 25.ročníka v mini futbale
              Mc' Donald cup na ZŠ v Močenku. Nepostúpili do ďalšieho kola, ale aj tak im patrí veľká vďaka za úspešné reprezentovanie našej školy a rodičom za bezpečné dopravenie detí zo súťaže.

Deti si odniesli z futbalu mnoho skúseností a kopu zážitkov.

• Deň matiek💐

• 🌼 Dnes oslavujeme Deň matiek, deň plný vďačnosti a uznania pre tie najdôležitejšie ženy v našich životoch.🌼 Tento deň nie je len o tradičných kvetoch alebo darčekoch, ale o uznávaní nekonečnej lásky, starostlivosti a podpory, ktorú naše mamy poskytujú každý deň.

Mamy, či už sú s nami alebo nás sprevádzajú len v spomienkach, majú nezmazateľný vplyv na naše životy. Sú to ony, ktoré nás učia základným životným hodnotám, ukazujú nám, ako milovať, ako sa smiať aj napriek problémom a ako čeliť výzvam so zdvihnutou hlavou.

Dnešný deň oslavujeme všetky mamy – tie, ktoré nás držali za ruku pri prvých krôčikoch, učili nás prvým slovám a boli našou najväčšou podporou pri každom novom dobrodružstve.

Milé mamy, ďakujeme vám za vašu nekonečnú lásku, trpezlivosť a múdrosť. Bez vás by náš svet nebol taký krásny a plný lásky.  💐💖

• Andersenova rozprávková noc ✨

• Andersenova rozprávková noc a s ňou príbehy,ktoré ožili pri svetle lampy!"✨

Predstavte si školu plnú smiechu, zábavy a učenia, kde sa rozprávky stávajú skutočnosťou. Práve to sa stalo počas noci z 26. na 27. apríla na ZŠ Ľudovíta Štúra v Šali, kde sa konala už tretia "Noc s Andersenom". Verte, bola to udalosť, ktorá očarila nielen deti, ale aj dospelých!

📚Ako to celé prebiehalo? Po úvodnom stretnutí o 17:00 sa 29 žiakov z 5. ročníka spolu so svojimi učiteľkami pustili do sveta fantázie a rozprávok Hansa Christiana Andersena. Po vzdelávacej prezentácii sa presunuli na školské ihrisko, kde sa uskutočnili rôzne športové a zábavné hry.

🎇Večer sa niesol v duchu tímovej spolupráce a kreativity. Deti sa zapojili do rôznych súťaží, ako napríklad "Písmenková rozprávka" či "Hádaj, kto som", pričom víťazný tím bol odmenený sladkou odmenou. Večer sa skončil pohľadom na hviezdnu oblohu v sprievode pána učiteľa Hrebíka a jeho ďalekohľadu.

⏰Ráno po rozprávkovom večere a spánku si deti zbalili svoje veci,zahrali sa a s úsmevom na tvári a novými zážitkami v srdci sa rozlúčili. Každý účastník si odniesol pamätný list a sladkú odmenu.

😊Chceme sa poďakovať všetkým pedagógom, rodičom a samozrejme našim báječným deťom, ktoré sú srdcom tejto akcie. Vďaka vám všetkým bola "Noc s Andersenom" opäť nezabudnuteľným zážitkom a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

• Celoštátne finále "Šalianskeho Maťka"

• 26.3.2024 sa náš spevácky krúžok predstavil s pásmom slovenských ľudových piesní v celoštátnom finále "Šalianskeho Maťka", za ktoré nám poďakoval aj náš bývalý pán prezident. Matúš M. z 2.B okrem spevu stvárnil aj postavičku samotného Maťka.
              Záznam z RTV Krea

Naši speváci boli výborní. Pochvalu dostali aj od hercov, Jozefa Šimonoviča a Idy Rapaičovej.

Foto: MsÚ Šaľa

• McDonald's Cup 2023/2024

• Dňa 30.04.2024 sa naši mladší žiaci a žiačky 1.stupňa zúčastnili školského kola 25.ročníka v mini futbale
              Mc' Donald cup na ZŠ. J. Hollého v Šali.
              Umiestnili sa na 2. mieste a prebojovali sa tým do okresného kola, ktoré sa uskutoční dňa 7.05.2024 na ZŠ v Močenku.
              Všetkým zúčastneným deťom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.
              Veľká vďaka patrí aj rodine Ivančíkovej, Bunney-Majerovej a Rehorčíkovej za osviežujúce občerstvenie, ktoré deťom priniesli a za divácku podporu na súťaži 👏💪🏻⚽