2.A, 2.B, 2.C. - spoločne sme navštívili soľnú jaskyňu. Pobyt v nej, sa vraj prirovnáva ku niekoľkodňovému pobytu pri mori. Môžeme potvrdiť, bolo to osviežujúce a radi sa vrátime.
Oznamy
Druháci v soľnej jaskyni
Stolný tenis a naše 🥇1. miesto v súťaži družstiev.👏👏👏
Naše víťazné družstvo tvorili:Dominik G.Maxim D.Artúr B.GRATULUJEME a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy, rovnako ako páni učiteľovi Kostkovi za prípravu žiakov na súťaž.
Múzeum dopravy v Bratislave🚂🚊
Minulý týždeň žiaci 6. ročníka navštívili Múzeum dopravy v Bratislave a pozreli aj Prezidentský palác.
Riaditeľské voľno
Vážení rodičia,
riaditeľstvo ZŠ Ľudovíta Štúra oznamuje, že v zmysle paragrafu 150 odst. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní udeľuje žiakom našej školy dňa 17.11.2025 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.
V tento deň nebude v prevádzke ŠKD ani školská jedáleň.
vedenie ZŠ
Zbierka pre útulok "Zatúlané psíky Šaľa"🐶
KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?🎁
Milí rodičia!
Aj tento rok sa naša škola zapája do vianočnej charitatívnej zbierky -KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?🎁
Darčekom potešíme seniorov v domovoch dôchodcov a vykúzlime im krajšie Vianoce.🎄
Pripravené krabice prosíme zabaliť tak, aby bola baliacim papierom zabalená vrchná a spodná časť krabice zvlášť.Termín odovzdania: do 24.11.2025.
Ďakujeme za príspevky.
Učme deti dobročinnosti a empatii.❤️
Naše spoločné kroky na “KROKOVAČKE”
Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata...🍁🍂
- 9
Fyziotréning v PegyRehab💪
- 18
6.11.2020 sa žiaci 4.A zúčastnili plaveckého výcviku, sauny a fyziotréningu v zariadení PegyRehab. V príjemnom prostredí si vyskúšali rôzne aktivity zamerané na rozvoj pohybových schopností, relaxáciu a zdravý životný štýl.😊💪
Fyzika hrou🚊
- 1
Starší kamaráti predstavili druhákom hydraulické zariadenia. Zaujímavé a poučné. Ďakujeme. 😊
Kurz s anglicky hovoriacim lektorom
- 12
Ďalší kurz s anglicky hovoriacim lektorom majú naši ôsmaci úspešne za sebou.
Jabĺčkový týždeň🍎🍏🍎
Téma "Deň jablka" sa minulý týždeň niesla vo všetkých výchovno-vzdelávacích aktivitách v našom ŠKD.
15Od 20. 10. 1025 do 24. 10. 2025 na našej škole prebiehal jablkový týždeň. Zapojili sa žiaci celej školy. Priniesli rôzne odrody jabĺčok. Boli červené, zelené, žlté, najkrajšie však boli vyfarbené všetkými tromi farbami. Celá chodba školy, kde boli jabĺčka vystavené nádherne rozvoniavala. Pestrofarebnosť a vôňa lákala zastaviť sa a obdivovať túto nádheru.
Výstava bola spojená so súťažou o najväčšie, najmenšie a najkrajšie jabĺčko.
Po presnom vážení, najmenšie jabĺčko priniesla Hana S. zo IV.A triedy (2,3g), najväčšie jabĺčko priniesla Viktória B. zo IX.C triedy (481,6 g) a najkrajšie jabĺčko, po hlasovaní žiakov Belo H. z II.C triedy.
Ďakujem všetkým rodičom za pomoc a spoluprácu.
Ing. Aneta Šebeňová
Jesenné laboratórium🔬🍁
- 14
Projektový bádateľský deň pre žiakov 1. stupňa, sa niesol v znamení zaujímavých experimentov s jesennými listami, plodmi a prírodnými farbami. Každý žiak sa v tento deň ocitol v úlohe malého vedca, ktorý skúma záhady jesenných prírodných premien.🍁🍂
Halloween party👻💀😱
- 34
Naši šikovní členovia Žiackeho parlamentu opäť ukázali, že keď sa spoja, dokážu veľké veci!
Pre celý druhý stupeň pripravili fantastickú Halloween party 👻🎃– od prvého nápadu, cez organizáciu, dekorácie telocvične až po zodpovedné upratanie. Zrazu sme nemali telocvičňu plnú piatakov až deviatakov, ale proste priateľov, ktorí sa spolu zabávali.
Všetci sme si to naplno užili a ďakujeme im za skvelú atmosféru aj ich nasadenie!💛❤️
Halloween na 1. stupni🎃
- 12
Rozhodli sme sa spríjemniť si deň výučbou v maskách – a tak sme sa celý deň učili ako superhrdinovia, zvieratká či rozprávkové postavičky.
Žiaci si to neskutočne užili a do triedy priniesli veľa smiechu a dobrej nálady. ❤️
Takéto malé radosti robia zo školy ešte krajšie miesto. 😊
HOVORME O JEDLE 2025 🍞🥕
- 6
Naša škola sa v dňoch od 13. – 17. októbra zapojila do súťaže „Hovorme o jedle“, ktorá nás celý týždeň sprevádzala chutnými, zaujímavými a poučnými aktivitami. 😋
Každý deň sme sa venovali inej téme o potravinách, zdravej výžive a vzťahu k jedlu – rozprávali sme sa o tom, odkiaľ potraviny pochádzajú, čo je pre naše telo zdravé, ochutnávali sme, tvorili, skúmali a počítali. 📖🍊
Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom, ktorí sa do projektu zapojili s nadšením, tvorivosťou a úsmevom. 😊
Halloween🎃
Žiacky parlament Vás pozýva na HALLOWEEN PARTY, ktorá sa uskutoční 29. 10. 2025 po 1. hodine v telecvični školy.
Nezabudnuteľné popoludnie s našimi najstaršími
Tvorili sme spolu, rozprávali sa a aranžovali jesenné dekorácie. S babičkou a dedkom sme si vychutnali krásne chvíle plné tepla a porozumenia.
MOJA MISKA ZDRAVIA
- 16
V rámci týždňa zdravej výživy sme deťom prestreli švédsky stôl plný zdravých dobrôt. Každé dieťa si nabralo do misky ovocie podľa svojho výberu a chuti. Ďakujeme všetkým rodičom a deťom, ktorí prispeli ovocím k zrealizovaniu tejto aktivity.
P. vychovávateľky
Popoludnie plné lásky s našimi najstaršími
Nádherné popoludnie strávené s našimi najstaršími.Posedenie pri čaji a rozhovoroch plných spomienok.🍵„Každá minúta s vami je pre nás vzácna. Ďakujeme vám za všetko."
S láskou,
Vaše vnúčatá