• Chemická šou pre škôlkarov a školákov

• Na našej škole prebiehala v dňoch 5. 2. a 6. 2. 2020 "Chemická šou". Zúčastnili sa jej žiaci našej školy ročníkov 1. - 5., žiaci maďarskej základnej školy 3. a 4. ročník a všetci predškoláci z materských škôl. Deti nadšene sledovali svojich veľkých spolužiakov, aktívne sa zapájali pri chemických pokusoch a týmto spôsobom sme v nich vzbudili záujem o chémiu.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• V dňoch od 21.10. do 22. 11. 2019 sme vyhlásili  jesenný zber papiera. Do tohto zberu sa zapojili žiaci 1. - 9. ročníka.  Triedy, ktoré nazbierali najviac kilogramov boli odmenené.
              Poradie:

1. stupeň: 1. miesto - 2. B, 2. miesto - 4.C, 3. miesto - 2.A
              2. stupeň: 1. miesto - 5.B, 2. miesto - 6.B, 3. miesto - 7.A

• Polročné vysvedčenie

• Žiaci IX.B triedy úspešne ukončili prvý polrok deviateho ročníka, ktorý je pre nich posledným rokom na našej škole. Do druhého polroka im držíme palce, čakajú ich prvé vážne rozhodnutia a celoslovenské testovanie zo slovenského jazyka a matematiky. Prajeme veľa úspechov!

• MK v stolnom tenise družstiev žiačok

• 4. 2. 2020 sa naše dievčatá premiérovo zúčastnili MK v stolnom tenise družstiev žiačok ZŠ v Nitre. Boj o 5. miesto naše dievčatá (Simona Behúnová, Karin Pogranová a Radka Šalatová) nakoniec nezvládli a skončili na peknom 6. mieste v našom kraji.

• 100 dní v škole

• Naši milí prváci nelenili pri práci. Sto dní sa už učili, tak to dneska slávili. Pizzu sme im objednali, aby aj ďalej pekne pracovali.

• Tvorivé dielne v Kultúrnom stredisku Večierka v Šali

• Dňa 22. 1. 2020 sa žiaci II.A triedy zúčastnili vyučovania spojeného s tvorivými dielňami v Kultúrnom stredisku Večierka v Šali. V rámci tvorivých dielní maľovali kamienky akrylovými farbami. Práca ich nesmierne bavila. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť vyučovania aj v iných priestoroch ako v škole. Tešíme sa na ďalšiu, veľmi príjemnú, spoluprácu. Ďakujeme. Trieda II.A

• Návšteva partnerskej školy

• 24.1.2020 naši žiaci  s učiteľmi a pani riaditeľkou boli na návšteve základnej školy v Brne. Žiaci zo speváckeho krúžku pod vedením p. učiteľa Mikóa predstavili krátke predstavenie na záver pietneho programu pri príležitosti Dňa pamiatky obetiam holokaustu a predchádzaniu zločinom proti ľudskosti.

• Šaliansky Maťko J. C. Hronského

• Dňa 22. 1. 2020 sa v priestoroch našej školy konalo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko J. C Hronského. 33 žiakov súťažilo v umeleckom prednese slovenských povestí. Traja naši žiaci dosiahli krásne umiestnenie.
              Ema Petrová - 1. miesto v 3. kategórii
              Patrik Pogran - 3. miesto v 2. kategórii
              Ivana Danišová - 3. miesto v 1. kategórii

Všetkým súťažiacim blahoželáme :-)

• Lyžiarsky výcvik na Králikoch /19.1. - 24.1. 2020/

• Žiaci 7. ročníka, 9.A a 8.B okrem zdokonaľovania svojich lyžiarských zručností boli aj na turistickej prechádzke, kde si obzreli aj najväčší prírodný skokanský mostík v Európe (v súčasnosti nefunkčný).

• Chemický krúžok "Zábavná chémia"

• Na chemickom krúžku "Zábavná chémia" žiačky pripravili umelý sneh z peny na holenie a škrobu.  Zo snehu mali veľkú radosť. Keďže vonku  sneh nie je, postavili snehuliaka a chceli svojou prácou potešiť žiakov našej školy.

• OZNAM PRE RODIČOV

V piatok dňa 20.12.2019 bude ŠKD v prevádzke do 16.00 hod.                                                                                                                          Ďakujeme a prajeme príjemné vianočné sviatky.

• Vianočné tvorivé dielne

• Vianoce- čas lásky, pokoja a radosti. Je to čas, kedy ľudské srdcia zmäknú. A práve vtedy, rok čo rok sa v našej škole konajú vianočné tvorivé dielne. Tento rok sa konali 12.decembra 2019. Celé sa to začalo krásnou hudobnou rozprávkou Luskáčik. Túto hudobnú rozprávku si nacvičili naši žiaci pod vedením pána učiteľa Zoltána Mikóa. Deti rozohriali srdcia divákov a potlesk bol pre ne najväčšou odmenou. Po tomto krásnom príbehu sa deti s rodičmi presunuli do svojich tried.V dielňach tvorivosti vyrobili milé vecičky. Tento deň vyvrcholil vianočným posedením v triedach spojený s vystúpením detí, na ktoré sa poctivo pripravovali. Sme radi, že sa nám to podarilo a primenuli sme si, že Vianoce sú o láske a radosti, kedy viacej myslíme na svojich najbližších. Všetkým prajeme príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov.

• Celoslovenská literárna súťaž

• Žiačka IX.B triedy Alexa Tornyai získala v celoslovenskej literárnej súťaži vyhlásenej Ministerstvom školstva cenu poroty v 1. kategórii - poézia. Jej práce sú uverejnené v zborníku ocenených súťažných prác. Blahoželáme!

• Technická olympiáda v Komárne

• Dňa 28.11.2019 naša škola organizovala už jubilejný 10. ročník okresného kola technickej olympiády, kde žiaci okrem manuálnych zručností musia preukázať vedomosti formou testov, ktoré sú zamerané na fyziku, techniku, biológiu a informatiku.

Naši žiaci nás úspešne reprezentovali;postúpili na krajské kolo: Barborka Betáková, Zuzanka Prváková a Mirko Herák.Tešíme sa a držíme im palce.