• Školský festival ,,Osláv s nami"

• Ďakujeme všetkým divákom a diváčkam za priazeň a účasť na aktivitách, ktoré sme si pre Vás pripravili v spolupráci s našimi deťmi, s Mládežníckym a žiackym parlamentom,s redakčnou radou, s tvorivými dielňami Mestkého kultúrneho strediska Šaľa a Močenok, s Rebelia centrum funkčného pohybu,s o.z. Srdce pomáha.

Ďakujeme všetkým našim partnerom, sponzorom, hosťom,pedagógom, pedagogičkám,vystupujúcim deťom,moderátorom, divadlu Materinky, farme Humanita,mestu Šaľa, Hasičom Šaľa-Veča,zdravotníkom,

mestkým policajtom, zvukárom,organizátorom podujatia,kameramanom, fotografom,pozorovateľom a pozorovateľkám za čas a krásnu oslavu strávenú s nami pri príležitosti 60.výročia založenia našej školy.

Čakajú nás ďalšie aktivity pri tejto príležitosti

Ak máte chuť podporiť podobné aktivity, stále môžete prispieť dobrovoľným príspevkom,sponzorským darom alebo finančnou podporou na účet Rodičovského združenia.

Číslo účtu :SK 75 3100 0000 0042 3015 0205.

Do poznámky treba uviesť:60.výročie školy,meno priezvisko alebo názov firmy.

ĎAKUJEME

• ZBER PAPIERA

• Naša škola sa zapojí do zberu papiera.
              Zber papiera sa uskutoční priamo na zbernom dvore Eisen s.r.o., Diakovská cesta 1230/10 (smer Diakovce za železničným priecestím, prvá odbočka vpravo a potom na konci ulice vpravo).
              Termín zberu : 15.5.2023 – 19.5.2023

Čas zberu: 7:00 – 15:30 h. pondelok - štvrtok, 7:00 - 12:00 h. piatok.
              Podmienky: *Papier musí byť triedený a pevne viazaný (noviny + časopisy + letáky zvlášť)
              *Knihy: Oddeliť obal /kartónový/ od strán, vnútorné strany knihy triediť do papiera.
              *Papier kartónový NEZBIERAME!!!

• Večianska paleta🙂

• Mestské kultúrne stredisko v Šali a Kultúrny dom Veča po troch rokoch opäť usporiadali kultúrne podujatie Večianska paleta. Okresná súťaž pre výtvarníkov sa niesla v téme ,,Šaľa a okolie v pohybe"
              Mladí výtvarníci prezentovali to naj zo seba a pustili uzdu fantázii. Maľby a kresby boli nádherné.

A ako sa nám darilo?

Hlavnú cenu súťaže získala naša žiačka deviatej triedy Anna M.
              Na 2.mieste v III.kategórii sa umiestnila naša žiačka šiestej triedy Daniela G.

Víťazkám GRATULUJEME!

Zúčastneným deťom, ktoré nás prezentovali v tejto súťaži a tiež skvelému tímu, ktorý pre nás túto krásnu aktivitu pripravil ĎAKUJEME

• Mimoriadna cena pre nášho žiaka

• Mimoriadnu cenu za výtvarnú súťaž, ktorú vyhlásila Západoslovenská vodárenská spoločnosť v rámci Svetového dňa vody získal žiak 4.ročníka. Cenu osobne odovzdali pracovníci zo ZsVS.

Blahoželáme!

• Výstava ,,Vesmír očami detí "🙂

• Už len do piatka máte možnosť pozrieť si túto krásnu výstavu v kultúrnom stredisku Večierka na Družstevnej ulici,kde sú aj naše 2 ocené práce postupujúce do celoslovenského kola a tiež práce našich žiakov. Postupujúcim žiakom GRATULUJEME! 👋

• 2 %

• Do konca apríla zostáva už len pár dní na poukázanie našich daní.
              Všetkým, ktorí prispeli 2% ĎAKUJEME! 💛

Milí rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

• skvalitnenie vybavenia školy

Viac tu: https://zslssa.edupage.org/percenta2/

Viac informácií o tom, ako poukázať 2% a podrobné inštrukcie pre SZČO, firmy aj zamestnávateľov nájdete aj na stránke www.rozhodni.sk

Ď A K U J E M E !

ZŠ Ľudovíta Štúra, Pionierska 4, Šaľa

• Milí rodičia, milí predškoláci,

• ani si neviete predstaviť akú máme radosť z toho, že sme mali jedinečnú príležitosť spoznať šikovných predškolákov, budúcich prvákov a ich rodičov.

Ďakujeme za prejavenú dôveru, za príjemné momenty strávené spolu s vami, za skvelú atmosféru.Veríme, že sa vám v našej škole páčilo a že sa už teraz tešíte na september.

ĎAKUJEME 💛

Kolektív ZŠ Ľudovíta Štúra, Pionierska 4, Šaľa

• Školské kolo Slávika Slovenska 2023

• 1. kategória:
              1. Zoja M. (3A)
              2. Margaréta H. (3A)
              3. Katka A. (1B)

2. kategória:
              1. Elias T. (4A)
              2. Petra J. (6C)
              3. Emma T. (5B)

3. kategória:
              1. Patrik A. (8B)
              2. Petra B. (9A)
              3. Sofia R. (7C)

Veľká pochvala všetkým súťažiacim a veľká vďaka kolegyniam v porote (Frantová, Popelková, Németh).

• Deti deťom🙂

• Rozvoj čitateľskej gramotnosti, čitateľských zručností je dôležitý.

Naši šiestaci sa akciou „Deti deťom“ rozhodli priblížiť našim žiakom svet rozprávky. Pripravili si pre nich zaujímavé, zábavné a veselé aktivity.

Hans Christian Andersen znova ožil prostredníctvom svojich rozprávok a predstavil deťom svoj svet plný fantázie.

Deťom ďakujeme za úžasnú atmosféru,skvelé aktivity a tiež za skvelú tímovú prácu .