• VIANOČNÁ AKADÉMIA 2023

• Naše vydarené a skvele prevedené predstavenie s našimi šikovnými žiakmi pod vedením p.uč. Mika, p.uč. Halgašovej a Adamkovičovej.

• PREDVIANOČNÁ POHODIČKA V ŠKD 🎄

• Deti si povykrajovali koláčiky, milé pani kuchárky nám ich upiekli a pripravili chutný punč.

Koláčiky, punč, vianočná hudba a krásna rozprávka = pravá predvianočná pohodička. Aha...takto si ju deti užili. 🙂

• Milí žiaci,

vianočné prázdniny si môžete užívať od 25.12.203 do 5.1.2024.

Vyučovanie začína v pondelok 8.1.2024.

• Vianočné pohľadnice písané s láskou 🎇

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do krásnej aktivity pod názvom Vianočná pošta pre seniorov.
              Vianočné pohľadnice potešia starkých v Centre sociálnych služieb Brezovec v Dolnom Kubíne.

• VIANOČNÁ BENEFIČNÁ AKCIA

• Milí rodičia,deti a priatelia školy,

prichádza ten najkrajší čas v roku a my vám prinášame niečo, čo rozžiari vaše sviatky ešte viac! 🌲✨

Už ste počuli o našej VIANOČNEJ BENEFIČNEJ AKCII? Je to jedinečná príležitosť, ako spojiť príjemné s užitočným a zároveň podporiť skvelú vec. Od 12.12.2023 sa začína naša akcia v čase vianočných besiedok, kde môžete zažiť atmosféru plnú radosti a tvorivosti našich detí.

Výstava pokračuje 🎁RÁNO od 13.12.2023 do 15.12.2023 pred pavilónom A. Poobede sa presúva pred budovu ŠKD, kde bude výstava pokračovať.

Čakajú na vás originálne výrobky, ktoré s láskou a starostlivosťou vytvorili žiaci našej školy. Tieto výrobky môžu byť nielen krásnym darčekom pre vašich blízkych, ale aj výnimočnou pamiatkou. Vaše dobrovoľné príspevky budú použité na kúpu relaxačných prvkov pre naše deti, aby sme im vytvorili ešte príjemnejšie prostredie na učenie a hry.

Ak vám to čas nedovolí prísť osobne, nezúfajte! Prispieť môžete aj z pohodlia domova na účet Rodičovského združenia pri ZŠ Ľ.Štúra, Pionierska 4 v Šali. Každý príspevok, veľký či malý, robí veľký rozdiel a my sme za každý z nich nesmierne vďační.

💖Číslo účtu pre vaše príspevky: SK 75 3100 0000 0042 3015 0205.

Pridajte sa k nám a urobme spolu Vianoce krajšie nielen pre naše deti, ale pre celú komunitu. Predom vám ĎAKUJEME za každú podporu a tešíme sa na vás na našich Vianočných akciách! 🎉

TEŠÍME SA NA VÁS:-)

Kolektív

ZŠ Ľudovíta Štúra, Pionierska 4,Šaľa

• Tajomstvá vesmíru 🛸

• Predstavte si, že ste opäť v školských laviciach a máte úlohu objaviť tajomstvá vesmíru. To nie je len ďalší školský projekt, to je cesta do nekonečna, kde hviezdy sú na dosah ruky a planéty sa stávajú novými svetmi čakajúcimi na objavenie. Štvrtáci zo 4. B si prednedávnom vzali túto výzvu na vedomie a výsledkom je úchvatná prezentácia, ktorá by mohla konkurovať aj tej v planetáriu!

Modely Slnečnej sústavy, ktoré vytvorili, nie sú len obyčajnými modelmi. Sú to brány k pochopeniu, ako nekonečný a fascinujúci môže byť vesmír - od miniatúrnych reprezentácií planét až po kreatívne interpretácie astronómie. Štvrtáci sa podelili so spolužiakmi z tretích ročníkov a zo 4.A o svoje zistenia a zaujímavosti, ktoré by mohli prekvapiť aj dospelých.

Veľká pochvala pre každého žiaka zo 4.B

• Vianočné pozdravy prvákov ❄

• Malí umelci a šikovní prváci oživili mesto vianočnou výzdobou na adventnom venci v meste Šaľa. Potešili svojich najbližších a tiež obyvateľov mesta vianočnými pozdravmi ✨

• Dve víťazstvá v Technickej olympiáde

• Koncom novembra sa konalo Okresné kolo v Technickej olympiáde, odkiaľ si naši šikovní žiaci odniesli dve prvé miesta 🏆🏆 v kategórií A a B. Dôležité boli nielen vedomosti, ale aj zručnosti 🔧 🔨 pri tvorbe výrobku.

Gratulujeme!

• Mikuláš v škôlke 🎅

• Aj tento rok deti z Materskej školy 8. mája v Šali s napätím očakávali Mikuláša. Krásne usadení v triedach načúvali, kedy sa ozve cinkot zvončeka. Keď zaznel zvonček a po čertovi vstúpil do triedy Mikuláš, to bolo radosti. Deti Mikulášovi zaspievali, zerecitovali a s radosťou prijali sladké balíčky. Aj keď niektorí vyronili slzičku, nakoniec všetci boli spokojní a Mikuláša pustili ďalej rozdávať radosť deťom.

• Advent v škole

• Advent je obdobím štyroch nedieľ pred Štedrým dňom. Pojem "advent" pochádza z latinského slova "adventus", čo znamená príchod.

Prvá adventná nedeľa (železná):3.12.2023

Druhá adventná nedeľa (bronzová):10.12.2023

Tretia adventná nedeľa (strieborná):17.12.2023

Štvrtá adventná nedeľa (zlatá):24.12.2023

Adventný veniec je typickým symbolom adventu, ktorý nesie ľudstvu posolstvo pomalenia, radosti a očakávania. Aj v našej škole sme v nedeľu rozsvietili prvú sviečku na adventnom venci ✨🎀

• Deň bez tašiek

• Aj tento rok nám na 'Deň bez tašiek' organizovaný žiackym parlamentom deti dokázali, aké vedia byť vynaliezavé.

• NETRADIČNÉ TRHY V ŠKD🛍

• Ozajstná nákupná horúčka zavládla v našich oddeleniach. Deti ako správni obchodníci si lákali do svojich stánkov kupujúcich. Ponúkali, zjednávali, zlacňovali... V tejto zábavnej aktivite si rozvíjali nielen svoje zručnosti finančné, ale aj komunikačné, sociálne a pracovné. Deti, boli ste skvelé!!!

Však posúďte...👏👏😍

• Celoštátna súťaž v klasickom speve

• Sofia R., žiačka 8.C triedy našej základnej školy, dnes dosiahla výnimočný úspech na celoštátnej súťaži v klasickom speve "Dní Miloša Ruppeldta", ktorú vyhrala a k tomu získala aj cenu M. Ruppeldta za prednes skladby ruského skladateľa A. Aljabjeva. Veľká gratulácia aj p. Záležákovej zo ZUŠ v Šali, ktorá Sofiu k tomuto úspechu priviedla. 👏

• Pionierska 4, 927 01 Šaľa 927 01 Šaľa Slovakia