• Vianočná benefičná výstava

• 10. až 12. decembra 2019 sa v priestoroch našej školy konala VIANOČNÁ BENEFIČNÁ VÝSTAVA. Žiaci na nej ukázali krásne vianočné výrobky a ozdoby, ktoré zhotovili počas vyučovania aj v školskom klube detí. Výstavu si prezreli rodičia, starí rodičia , žiaci aj deti z materskej školy. Želáme Vám krásne Vianoce.

• Pasovanie prvákov

• Dňa 29.11.2019 boli naši prváci pasovaní do ,,cechu školského.,, V tento deň prváčikovia ukázali pani riaditeľke Mgr. Eve Aláčovej, pani zástupkyni Mgr. Kataríne Adamkovičovej a hlavne rodičom, čo sa za krátky čas strávený v školských laviciach naučili. Žiaci predviedli, ako sa vedia popasovať s písmenkami a číslami. Po splnení všetkých úloh slávnostné sľúbili, že budú s radosťou chodiť do školy a riadne si plniť školské povinnosti. Slovkom ,,SĽUBUJEM,, potvrdili svoj sľub a pani riaditeľka veľkou ceruzkou pasovala žiakov za šikovných prvákov.

• Vianoce 2019 - Spevácky krúžok

• Náš spevácky krúžok vykúzli vianočnú atmosféru na nasledujúcich podujatiach:
              5. 12. 2019 o 14.00 v Klube dôchodcov na Krížnej ulici,
              10. 12. 2019 o 10.00 na chodbe školy - Program pre škôlky,
              12. 12. 2019 o 15.00 na chodbe školy - Tvorivé dielne,
              16. 12. 2019 o 10.00 v DK - Generálna skúška Vianočnej akadémie,
              17. 12. 2019 o 10.00 a 17.00 v DK - Vianočná akadémia,
              20. 12. 2019 o 16.00 - Vianočné trhy na pešej zóne v Šali.
              Tešíme sa na Vás!

• MO v basketbale žiačok - naše dievčatá majsterkami MO

• 29. 11. 2019 sa uskutočnili MO v basketbale žiačok ZŠ. Naše dievčatá pokračujú na víťaznej vlne. Po víťazstve na MO v stolnom tenise sa stali majsterkami MO aj v basketbale.
              Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ J. Murgaša, na 3. mieste ZŠ Močenok, na 4. mieste ZŠ Hollého.
              Naše družstvo reprezentovali: Martina Čopjanová, Radka Šalatová, Barbora Betáková, Alexandra Bilavská, Karin Pogranová, Viktória Heráková, Roman Osztenyiová, Nina Letková.

• MO v stolnom tenise

• 22. 11. 2019 sa na pôde našej školy konali MO v stolnom tenise. Reprezentovali nás dve družstvá, a to dievčenské v zložení: Karin Pogranová, Simona Behúnová, Martina Čopjanová a Radka Šalatová. Chlapčenské družstvo tvorili Patrik Pogran, Matúš Rácz a Viliam Zagata.
              Na tomto podujatí sa stretlo 12 družstiev z celého okresu. Naše dievčatá zvíťazili a stali sa Majsterkami okresu.

• Projekt Zdravá desiata od Radky

• Na našej škole spúšťame od 25. 11. 2019 Projekt Zdravá desiata od Radky. Projekt je schválený a povolený RÚVZ Nitra.
              Cena balíčka je 2 €. Záujemcovia môžu platiť týždenne alebo mesačne platbou formou prevodu na účet.

Prihlásiť k odberu Zdravej desiaty sa môžete najneskôr do štvrtka aktuálneho týždňa na ďalší kalendárny týždeň alebo celý mesiac, platba musí prebehnúť do piatka. Tento model je aktuálny v pilotnej fáze, tj. len do konca decembra. Prihlasovať sa môžete na mail:

zdravadesiataodradky@gmail.com
              Bližšie informácie nájdete na Facebooku na stránke Zdravá desiata od Radky alebo na Instagrame.

• Projekt „Zelenou učebňou bližšie k sebe“

• Naša škola vybudovala na školskom pozemku skalku a bylinkovú špirálu. Realizácia tohto projektu bola podporená nadáciou Pontis, ktorá prispela finančným príspevkom na jeho výstavbu. Na výstavbe a úprave projektu sa podieľali dobrovoľníci, naši vyučujúci, žiaci, rodičia aj starí rodičia. Skalka a bylinková špirála má v prvom rade vzdelávací a oddychový význam. Niektorí naši žiaci už v rámci vyučovania využili možnosť vzdelávať sa. Okrem toho plní táto pekná realizácia aj okrasnú funkciu.  Rodičia a priatelia našich detí môžu využiť tento priestor na vzájomné stretnutia, rozvíjať nové vzťahy a upevňovať už existujúce.

• Lampášový sprievod

• 29.10. sa žiaci 4.C triedy po roku opäť zišli na Lampášovom sprievode. Pripomenuli si, aké dôležité je svetlo pre človeka a pre existenciu života na Zemi. Zábavnou formou vyriešili tajničku, ktorá ukrývala citát o svetle. Potom sa s rozsvietenými lampášikmi prešli po centre mesta a na záver sa zabavili aj príjemným posedením v reštaurácii s rodičmi.Bol to skvelý večer...🌜🍁🍂🍃🌙

• Prezentácia o vesmíre

• Žiaci 4.A pripravili pre svojich kamarátov z iných tried prezentáciu o vesmíre, predviedli im, čo všetko sa naučili a aké projekty k danej téme vyrobili.

• Jabĺčková súťaž

• Od 21. 10. 1019 do 25. 10. 2019 na škole prebiehal jablkový týždeň. Bol spojený so súťažou o najväčšie najmenšie a najkrajšie jabĺčko. Zapojili sa žiaci celej školy. Najmenšie jabĺčko priniesol Damián Biliczký  ( 1,3 g ), najväčšie jabĺčko priniesla Nikoleta Barčáková ( 440,8 g ) a žiaci vybrali najkrajšie jabĺčko, ktoré priniesol Marcelko Réšo.Týždeň vyvrcholil v piatok. Žiaci V. C triedy pripravili pre celú školu zdravé jabĺčka a koláčiky upečené z jabĺčok.
              Ďakujem všetkým rodičom za pomoc a spoluprácu.
              Triedna učiteľka V.C triedy.  Ing.  Aneta Šebeňová

• Deň jablka v ŠKD

• Náš Školský klub každoročne pripravuje rôznorodé aktivity ku Dňu jablka. Deti sa v priebehu týždňa zapojili do aranžovania výstavy jabĺk, ochutnávky, modelovania, zhotovovania jablkovej mozaiky, jabĺčkového tanca, výroby knižiek, čítania o jabĺčku. Deti sa aktívne zapájali a veľmi dobre sa bavili.