• Štvrtáci v lesoparku

• “Občas keď snívame, ocitáme sa na miestach, ktoré sami nepoznáme. Toto však nie je sen. Čo tu robíte? A kto vlastne ste? “

Takto znel začiatok listu, ktorý naši hrdinovia dostali. Každý tím mal za úlohu zistiť svoju identitu, rozpamätať sa na svoj pôvod a najmä dôvod, prečo sa dostal z ďalekej planéty Promethea až sem - na planétu Zem.

Medzi úlohami bolo vytvorenie tímového totemu, nových mien, rozlúštenie krížovky či zaznamenávanie prírodnín nájdených na novoobjavenej planéte.

Po náročných úlohách sme sa odmenili spoločným piknikom. 🥙🥟🥨🍓🥒

• Zdravá životospráva 🥗

• Pohyb a zdravá životospráva je nerozlučná dvojica, ktorá sa pravidelne objavuje vo formovaní žiakov.
              Po minulotýždňovom Behu zdravia sme sa dnes zamerali na zdravú zeleninová desiatu.

Žiaci II. B si ju sami pripravovali, ako inak- zábavne. Podarili sa im skvelé kúsky a celá trieda voňala čerstvou zeleninovou vôňou. Na záver si deti zdravo pochutnali… 🥪🍈🍒🥒

• 🏆 Výsledky našich najlepších žiakov v meste a okrese Šaľa

• GRATULUJEME všetkým oceneným žiakom!

Dňa19.6.2024 sme mali v kongresovej sále v Šali príležitosť osláviť úspechy žiakov základných a stredných v okrese Šaľa.
              Naši talentovaní žiaci sa umiestnili v rôznych predmetových olympiádach a postupových súťažiach.
              GRATULUJEME všetkým oceneným žiakom! Tešíme sa z vašich skvelých výsledkov a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.
              Poďakovanie patrí aj našim pedagógom za podporu a prípravu našich žiakov .
              Radi by sme vyjadrili vďaku aj speváckemu krúžku pod vedením Mgr. Zoltána Mika. Ich prítomnosť a podpora žiakov bola neoceniteľná. Navyše nám pripravili nádherné vystúpenie s ľudovými piesňami, ktoré obohatilo program tohto podujatia.

• Exkurzia v Eko Parku v Piešťanoch

• Druháci na exkurzii v Eko Parku v Piešťanoch. Ráno nám pršalo, ale potom sa na nás už len slniečko usmievalo. Kŕmili sme lamy, papagáje aj zajačiky. Videli sme korytnačky, surikaty, nádherné plameniaky, netopiere a veľa iných zvierat. Vláčikom nás povozili po areále. Vyšantili sme sa na ihrisku a nezabudli sme ani na suveníry. A potom sme sa spokojní vrátili domov.

• 🏃‍♂️BEH ZDRAVIA 🏃‍♀️

• Dnešný BEH ZDRAVIA bol naozaj perfektný! Šport, vzájomná podpora a sila kamarátstva sa spojili a vytvorili krásnu atmosféru. 💗
              Ráno sme začali rozcvičkou, po ktorej sme sa po skupinách odštartovali a úspešne prešli cieľom.
              Pochvala patrí každému žiakovi, ktorý si dnešný deň užil s nami.👫

• Školský deň I.B v lesoparku 🌳

• Príjemná prechádzka spojená so spoznávaním prírody nášho okolia, maľované čítanie o zvieratách, opakovanie učiva prvouky, súťaž medzi triedami.

• Deň strávený v prírode

• Dnešný deň sme strávili v prírode. Najprv návšteva lesoparku, kde sme spoznávali rastlinky, stromy , zvieratá. Potom sme trošku súťažili a nakoniec sme pozreli aj našu rieku Váh. Prežili sme pekné dopoludnie a veľa sme sa aj naučili.

• Nezabudnuteľný deň v meste Oroszlany

• Náš nezabudnuteľný deň - 15. jún v nádhernom meste Oroszlany v Maďarsku!
              Od samého rána sme sa ocitli vo víre fantastických aktivít, ktoré nás nadchli na celý deň.
              Bolo to ako vstúpiť do rozprávky – športové podujatia, skákací hrad a dokonca aj penová show!
              A čo by to bol za deň bez vynikajúceho jedla?
              Naše chuťové poháriky prišli na svoje. Každý účastník si odniesol malý darček v podobe bublifuku a balóna.

Veľké poďakovanie patrí mestu Šaľa za ich podporu a organizáciu tohto podujatia.

Ďakujeme aj mestu Oroszlany za ich pohostinnosť a krásne aktivity, ktoré boli nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí sa tejto krásnej aktivity zúčastnili.
              Bolo to podujatie, ktoré nám všetkým pripomenulo aké dôležité je stráviť čas s priateľmi a užívať si každú chvíľu naplno.

Tešíme sa na skvelé akcie a veríme, že sa k nám pridáte aj nabudúce!

• DȎLEŽITÝ OZNAM

• V dôsledku rekonštrukčných prác v pavilóne B je sekretariát a vedenie školy presťahované od 14.6.2024 do budovy ŠKD.

Pevná telefónna linka bude nedostupná.

Pre kontakt na sekretariát používajte mobilné telefónne číslo: 0904 967 580.

Ďakujeme za pochopenie.

vedenie ZŠ

• ŠvP Twistovo ❤️

• Týždeň plný zábavy, smiechu, tanca a dobrodružstiev. Veľa hier a súťaží. Super jedlo, krásne prostredie, množstvo darčekov a odmien. Nové kamarátstvá, super kolektív s úžasnými pani učiteľkami. 😊💗